Piknik na Ogrodach na zakończenie wakacji pełen atrakcji

To był duży i pełen atrakcji piknik na zakończenie wakacji na Ogrodach. W jego przygotowanie – na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg włączyło się blisko 40 różnych organizacji pozarządowych, z których każda przygotowała stoisko, wypełniając czas dzieciom, młodzieży i dorosłym.

– Ja się bardzo cieszą, ponieważ jest moc – mówi Jarosław Kuba z Krzemiennego Kręgu. – Ogrody są dzisiaj pępkiem wszechświata. Spotkało się tutaj, w jednym miejscu dużo tak bardzo różnych, kolorowych ludzi, reprezentujących zarówno społeczność Ostrowca, przede wszystkim Ogrodów, jak o organizacji pozarządowych. Sednem miasta jest społeczność obywatelska, obywatele, którzy potrafią się organizować. Miarą potencjału miast jest przecież społeczeństwo – podkreśla.
Oprócz występów artystycznych i smakołyków można było spróbować swoich sił w rywalizacjach sportowych – na przykład bokserskich. Dzieci też malowały, wycinały, grały w stare gry bez prądu, a dorośli mogli także pomorsować w dużym basenie. Oblegana była mini strzelnica. – Prezentujemy broń, od myśliwskiej przez kolekcjonerską do takiej, z której na strzelnicy strzelać może każdy – mówi Albert Kacuga ze stowarzyszenia 'Skorpions” w Skarbce.
Zielone tereny przy kortach na Ogrodach – w pobliżu ogrodu sensorycznego – wypełniło szczelnie kilkaset osób i wszyscy świetnie się bawili. – Jest pięknie, bardzo mi się podoba, bo każdy znajduje tu coś dla siebie. Takie pikniki powinny być co tydzień, bo jest powód, żeby wyjść z domu – mówiła pani Ania. Piknik na Ogrodach ponownie ma zostać zorganizowany za rok.
Dodam, że w ten weekend mniejsze i większe pikniki na zakończenie wakacji organizowane były w całym regionie. I wszędzie odwiedzający dopisali.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia