Pozabankowe pożyczki ratalne alternatywą dla kredytów bankowych

Alternatywne rozwiązania dla klientów przedstawiają instytucje pozabankowe, które zachęcają swoimi ofertami liczne grono pożyczkobiorców. Przede wszystkim popularne stały się finansowania ratalne, dlatego też firmy dostosowując się do odbiorców, posiadają szeroką gamę propozycji, ciągle rozbudowujących i niejednokrotnie mocno zachęcających do skorzystania z nich.

Czym jest pożyczka pozabankowa na raty?

Pożyczką pozabankową na raty nazywamy usługę finansową, która jest alternatywą dla tradycyjnych kredytów. Przede wszystkim jest przeznaczona dla klientów nie mogących dostać innej formy lub nie chcących z niej skorzystać. Takie zobowiązania są udzielane przez instytucje finansowe, które podlegają innym zasadom (regulowanym przez Kodeks Cywilny i uchwałę antylichwiarską) niż określone w Prawie Bankowym dotyczącym klasycznych banków. Pożyczki ratalne charakteryzują się spłatą w długim terminie, nawet do 60 miesięcy, stałym harmonogramem regulacji, a także mniejszymi wymaganiami formalnymi niż usługi bankowe. Dodatkowo różnią się od kredytów brakiem udowadniania wysokiego dochodu (a nawet brakiem sprawdzania PITów, wyciągów z kont czy zaświadczeń od pracodawcy) i szeroką ofertą, którą można obserwować online. By wybrać najbardziej dopasowaną propozycję, warto zajrzeć na stronęhttps://money24.pl/pozyczki-ratalne/, tworzącą ranking najlepszych pożyczek ratalnych.

Na co można wydać pieniądze z pożyczki i czy jest ona alternatywą dla kredytu?

Gotówkę otrzymaną z pożyczki ratalnej można wydać na dowolne potrzeby. Najczęściej takie finansowanie jest pobierane na wydatki domowe, sprzęty, remonty, naprawy samochodu, a nawet na przyjemności, jak wycieczki, wakacje czy inne wyjazdy oraz prezenty dla dzieci lub współmałżonków, organizację wesel lub przyjęć. Ogromnym plusem, odróżniającym pożyczki pozabankowe od kredytów jest brak podawania celu, na który środki będą wydatkowane. Niestety, w bankach wymaganiem jest określenie konkretnego pomysłu na spożytkowanie pieniędzy, a także niemożność otrzymania finansowania bez wzorowej historii i spełnienia wszystkich warunków. Dodatkowo warto zauważyć, iż pożyczki pozabankowe są idealną alternatywą dla osób mających problemy z wcześniejszymi spłatami i tych wpisanych w rejestry dłużników.

Jak można otrzymać pożyczkę na raty?

Każda osoba ma kilka możliwości wybrania dogodnego procesu składania wniosku i dokumentów o pożyczkę pozabankową na raty. W pierwszej kolejności najbardziej klasyczna forma, szczególnie wykorzystywana przez osoby starsze bądź schorowane to osobiste udanie się do oddziału firmy świadczącej dane usługi lub poproszenie o wizytę przedstawiciela w domu klienta. Najczęściej to samo spotkanie owocuje w decyzje i przekazanie gotówki lub jej przelanie na konto. Inną opcją jest wnioskowanie o pożyczkę online, szczególnie lubianą przez osoby młode i biegle obsługujące internet. Klienci wybierają stronę pożyczkodawcy, wypełniają odpowiednie dokumenty i przesyłają wymagane dane do firmy. Po czym usługodawca weryfikuje tożsamość osoby chcącej uzyskać finansowanie (telefonicznie, poprzez przesłanie grosza przez konto, za pomocą przesłania skanu dokumentów osobistych itd.), po czym zapada decyzja i, jeśli jest pozytywna, klient otrzymuje gotówkę na konto. Ostatnią opcją, jednak najmniej lubianą jest załatwianie formalności poprzez telefon.

Ważne wydarzenia