O Somalii i dziennikarstwie wojennym w Ostrowcu

fot. FB/MCK Ostrowiec Świętokrzyski

Somalii, czyli jednemu z najbardziej niebezpiecznych miejsc na Ziemi poświęcone będzie piątkowe spotkanie z cyklu 'Pasja do podróży czy podróż do pasji?’ na terenie dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury.

– Tym razem spotkamy się z fotoreporterem, fotografikiem, dziennikarzem wojennym. Dariusz Drajewicz opowie nam o swojej pasji oraz swoim trudnym i ciężkim zawodzie, który wykonuje, czyli dokumentowaniem czasów i miejsc niebezpiecznym – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
Wydarzeniu, które rozpocznie się o 18.00 towarzyszyć będzie wernisaż wystawy zdjęć bohatera spotkania, pt. 'Somalia – Black Hawk Died’. Fotografie Dariusza Drajewicza pokaże Galeria Fotografii MCK.
To będzie już X odsłona cyklu 'Pasja do podróży czy podróż do pasji?’. Dyrektor Kowalczyk przypomina, że zaczęli je organizować on-line w czasie izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa i zamierzają je kontynuować. Bohaterami tych spotkań była między innymi podróżniczka Elżbieta Dzikowska czy Jan Mela.

/mag/

Ważne wydarzenia