Bartłomiej Sienkiewicz: Rząd PiS wyhodował bestię jaką jest inflacja

O nieuczciwej wobec Polaków polityce rządu, drożyźnie, która zjada oszczędności i odpowiedzialności za rosnącą inflację mówił podczas ubiegłotygodniowego spotkania z mieszkańcami Ostrowca Bartłomiej Sienkiewicz, poseł Koalicji Obywatelskiej.


Krytykował decyzje rządu o dopłatach do węgla dla właścicieli składów, które mają powstrzymać spekulację na jego cenach. – Pieniądze z dopłat powinny trafić bezpośrednio do Polaków, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup opału – mówił. I podawał przykład paliwa, na które rząd obniżył podatek VAT, co wcale nie zahamowało wzrostu jego cen.
– Czy to powstrzymało drożyznę paliwową? W żaden sposób. I będzie identycznie z węglem. To znaczy, że rząd będzie płacił składom, a wzrostu cen i tak to nie powstrzyma – podkreślał poseł Sienkiewicz.
Wskazywał także, że nieprawdą jest, że za tak wysoką inflację odpowiada wojna w Ukrainie wszczęta przez Putina.
– To rząd PiS-u wyhodował tę bestię, która teraz z każdego 100 złotych pożera 14 złotych Polakom. Ta inflacja – przypominam – wybuchła zanim zaczęła się wojna w Ukrainie. Wojna tylko dołożyła do inflacji, która już w Polsce była. W efekcie czego mamy najwyższy poziom inflacji w Unii Europejskiej – mówił poseł KO.
Poseł Sienkiewicz mówił także o tym, ile kosztują Polaków rządy Prawa i Sprawiedliwości i wskazywał, w jaki sposób publiczne pieniądze trafiają do wąskiej grupy związanej z tym ugrupowaniem.
– Powstało około 200 fundacji związanych z Prawem i Sprawiedliwością na ogół bardzo patriotyczne w nazwie. One pochłaniają kilkaset milionów rocznie, bo dzieli się bez żadnych kryteriów dla tych, dla tych, dla tych, a i jeszcze dla kolegi – ironizował. – To jest teraz norma. I teraz pierwszą rzeczą jest zatrzymać ten wylew pieniędzy dla swoich – oskarżał poseł Sienkiewicz.
Mówił także o rozwiązaniach jakie ma Platforma Obywatelska, by pomóc Polakom w dobie trudnej sytuacji gospodarczej.
Jak? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

Podziel się

Ważne wydarzenia