Drugi przetarg na montaż fotowoltaiki na 30 gminnych budynkach z dużo tańszymi cenami

Miasto otworzyło wczoraj oferty w ogłoszonym po raz drugi przetargu na zakup i montaż na trzydziestu gminnych budynkach paneli fotowoltaicznych. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo najtańsza z ofert przewyższała wysokość zaplanowanych na ten cel środków aż o 1 milion 400 tysięcy złotych. Teraz jest taniej, ale wciąż drożej niż planowano.

– Tym razem wpłynęły trzy oferty. Dwie firmy, czyli Eko-Solar i Multi-Tronik to firmy, który złożyły poprzednio swoje oferty i obniżyły swoje oczekiwania o ponad 700 tysięcy złotych. Trzecia firma, Sanito z Warszawy złożyła najdroższą ofertę na prawie 13 milionów 800 tysięcy złotych – informuje Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Miasto, przypomnijmy, założyło, że inwestycję uda się wykonać za 12 milionów 600 tysięcy złotych. Najtańszą ofertę złożyła tym razem spółka Eko-Solar, która chce się podjąć zadania za 13 milionów 7 tysięcy złotych. To wciąż o ponad 400 tysięcy więcej niż środki zabezpieczone w budżecie. – Spróbujemy wygospodarować brakujące środki na realizację tej inwestycji – mówi ostrożnie wiceprezydent Smoliński, podkreślając, że oferty zostaną teraz przeanalizowane, a decyzja zapadnie w ciągu 2-3 tygodni.
Gmina Ostrowiec na realizację inwestycji pozyskała 12 milionów złotych z pierwszego naboru do tzw. Polskiego Ładu.

Wczoraj na sesji Rady Miasta radni wyrazili też zgodę na dołożenie brakujących 500 tysięcy złotych do rozstrzygnięcia przetargu na rewitalizację dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury i poprawę akustyki w małym budynku R1. – To jest już trzeci przetarg na zagospodarowanie dziedzińca. W pierwszym nie znalazł się żaden wykonawca, w drugim najniższa oferta opiewała na prawie 1 milion 900 tysięcy. W tej chwili jest to kwota niższa, ponad 1 milion 800 tysięcy, ale z uwagi na zakończenie terminu realizacji projektu związanego z rewitalizacją zdecydowaliśmy, że zaproponujemy zwiększenie tej kwoty, aby móc rozstrzygnąć przetarg – wyjaśnia wiceprezydent Smoliński.
Zadanie to miałoby zostać zrealizowane w terminie 170 dni od podpisania umowy, a więc jeszcze w tym roku. Przewiduje wytyczenie ścieżek, nasadzenie roślin, oświetlenie terenu, zakup i montaż elementów małej architektury, a w budynku R1 wytłumienie sali konferencyjnej oraz montaż na potrzeby tego budynku paneli fotowoltaicznych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia