Mieszkanka Ostrowca dała się oszukać. Straciła 35 tysięcy złotych

Do kolejnych prób oszustw telefonicznych dziś dochodzi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do godziny 14:00 policjanci otrzymali trzy zgłoszenia.

Ewelina Wrzesień, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu mówi, że jedna z prób – niestety – okazała się udana.
– Mieszkanka Ostrowca dała się oszukać metodą „na policjanta” i przekazała oszustom 35 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, aby rozmawiali ze swoimi najbliższymi, szczególnie starszymi osobami, aby uczulili je, wyjaśnili, żeby nie rozmawiali z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazywali żadnych pieniędzy – tłumaczy.
Ewelina Wrzesień dodaje, że w ostatnim czasie oszuści najczęściej wybierają metodę 'na pracownika banku’ lub właśnie „na policjanta”. Metody te często łączą się.
Oszuści przedstawiają się jako osoba reprezentująca dany bank, wypytuje o oszczędności i informuje, że aby nie stracić pieniędzy trzeba złożyć depozyt na innym koncie bankowym. Często także po pieniądze rzekomo ma zgłosić się policjant.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia