W kraju piąta fala w odwrocie. W Świętokrzyskiem liczby dziennych zakażeń stale rosną

Województwo świętokrzyskie jest jednym z czterech regionów w kraju, w którym dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem rośnie. W pozostałych województwach obserwowana jest tendencja spadkowa.

– Także my już zaczęliśmy już odczuwać wzrost hospitalizacji w stosunku do liczby zakażeń, co następuje zawsze z pewnym opóźnieniem, bo przecież my nie leczymy zakażonych, tylko osoby z powikłaniami po zakażeniu, które ujawniają się kilka, kilkanaście po zakażeniu. Dziś mamy 41 pacjentów chorych na covid-19, podczas, gdy przed tygodniem było ich 32 – mówi dr Adam Karolik, dyrektor medyczny szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tej chwili, jak informuje, jeden z pacjentów z covid-19 wymaga podłączenia do respiratora. – Na razie jesteśmy wydolni – uspokaja jednocześnie dyrektor Karolik. W szpitalu przygotowanych jest 45 łóżek covidowych.
Z dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że nowych zakażeń w skali kraju tydzień do tygodnia jest mniej o ponad 9 tysięcy. W województwie świętokrzyskim dziś potwierdzono ich 1319, czyli o ponad sto więcej niż przed tygodniem. Wzrost dotyczy też powiatu ostrowieckiego. Przed tygodniem nowych infekcji było w naszym powiecie 86. Dziś jest ich 129.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia