Złożoność kobiecej natury – tematem konkursu dla szkół podstawowych w regionie

Fot. Fabryka Porcelany AS Ćmielów

Praca plastyczna inspirowana historią japońskiej księżniczki, przedstawiająca projekt dekoracji figurki Sayako jest tematem czwartej edycji konkursu organizowanego przez szkołę podstawową nr 1 w Ćmielowie.
Wziąć w nim udział mogą uczniowie klas VI – VIII ze szkół całego województwa świętokrzyskiego. A cykl konkursów odbywa się pod nazwą 'Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem”, w tej edycji z podtytułem 'NIEPOZNANA, NIEPOJĘTA”. – W tym roku postawiliśmy na zwrócenie uwagi na złożoność kobiecej natury stąd hasło zaczerpnięte ze słów Kraszewskiego, które jest ukłonem w stronę kobiety. Przy okazji chcemy też pokazać bogactwo asortymentu słynnej fabryki. Dekorowaliśmy już filiżanki, kubeczki, patery, a w tym roku są to figurki – mówi Aneta Szczygieł, dyrektorka szkoły.
Zwycięzcy otrzymają w nagrodę Puchar Prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adama Spały, która jest współorganizatorem konkursu, ale nie tylko. Najważniejszą nagrodą jest możliwość zrealizowania swoich projektów w ramach warsztatów ceramicznych w fabryce. Zostaną one wypalone w piecach i przekazane laureatom.
Dodam, że autorką projektu figurki księżniczki Sayako jest Katarzyna Rij, a model, który powstał w 2006 roku nawiązuje do wzornictwa lat 60-tych. Główną rolę grała w nim oszczędność bryły, podkreślona jedynie zdecydowaną kolorystyką.
Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

/joge/

Ważne wydarzenia