Dwa pożary i zadymienie w szpitalu. Na szczęście okazały się niegroźne

fot. FB/Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

6 zastępów straży pożarnej i 17 ratowników brało udział w akcji gaśniczej w ostrowieckim szpitalu. Pożar wybuchł około 22.00 w piwnicy. W trakcie akcji gaśniczej w innym miejscu w piwnicy zapaliła się też szafka z odzieżą roboczą.

– Szpital to miejsce, które jest pod szczególnym naszym nadzorem ze względu na specyfikę i to dlatego skierowane zostały tam tak duże siły. Musimy być przygotowani do ewentualnej ewakuacji pacjentów, co jest priorytetem naszych działań – tłumaczy Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
W piwnicy szpitala, niedaleko szybu windowego zapalił się około 10-litrowy pojemnik z nieznaną substancją. W tym samym czasie pracownicy szpitala powiadomili strażaków o kolejnym zdarzeniu w piwnicy, w innym segmencie budynku. – W piwnicy w innym bloku budynku doszło do pożaru odzieży w zamkniętej szafce. Ten drugi pożar pracownicy ugasili sami. Nasza akcja nie należało do skomplikowanych, jednak w tym samym czasie wystąpiły tam dwa pożary – informuje Barbara Majdak.
Pożary okazały się na szczęście niegroźne. Strażacy, w związku z dużym zadymieniem, musieli ewakuować 6 pracowników.

/mag/

Ważne wydarzenia