Ferie w Ostrowieckim Browarze Kultury

Uczniowie tylko do piątku chodzą do szkoły i jak ich koledzy z jeszcze kilku innych województw, rozpoczynają dwutygodniowe ferie. Ofertę na spędzenie wolnego czasu przygotowały dla nich jednostki gminne: Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Biuro Wystaw Artystycznych.

– Staraliśmy się stworzyć wspólną ofertę Ostrowieckiego Browaru Kultury, tak aby dzieci i młodzież mogli spędzić u nas aktywnie cały dzień – mówił dziś na konferencji prasowej Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK.
Codziennie więc w Ostrowieckim Browarze Kultury na najmłodszych i starszych uczniów będą czekać różne aktywności, między innymi spotkania z Otwartym Teatrem Perkusyjnym dla chętnych w różnym wieku, warsztaty fotograficzne, plastyczne w pracowni rzeźby i ceramiki, kreatywne w warsztacie wzornictwa i dizajnu, a także modelarskie i wokalne.

Biblioteka publiczna swoje zajęcia będzie rozpoczynała codziennie o 11.00, a w ofercie wspólne czytanie, zabawy kreatywne, spektakle dla dzieci i inscenizacje, a także zabawy sensoryczne z młodym naukowcem, czy grami planszowymi oraz programowanie w różnych językach z wykorzystaniem konstrukcji z klocków. – Będziemy tworzyć nowoczesne konstrukcje z  klocków Lego. W ostatnich miesiącach pracownicy szkolili się w jaki sposób budować takie konstrukcie w myśl programowania w różnych językach – mówi Paweł Górniak, dyrektor biblioteki.

Tematem przewodnim zajęć organizowanych w BWA będą z kolei żywioły. – Główną osią spotkań w galerii jest wystawa dwóch twórców z Opola, Pauliny Ptaszyńskiej i Bartosza Posackiego 'Graund & Air Control”. tematyka tej wystawy czyli ziemia i powietrze stały się dla nas inspiracją. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 stycznia, czyli w drugim tygodniu ferii. W pierwszy tygodniu ferii będziemy się zagłębiać w tematykę wystawy za pomocą multimedialnych prezentacji i później obserwować pracę autorów przy powstawaniu tej wystawy. Będzie to wystawa multimedialna, interdyscyplinarna, zbudowana przy użyciu instalacji – opowiada Justyna Łada, dyrektor BWA. Temat żywiołów będzie się przewijał również podczas innych zajęć w tej jednostce, a zorganizowane zostaną zajęcia z historii sztuki dla seniorów ze Zbigniewem Sawarynem, tkackie pt. 'Kolorowe gobeliny’, plastyczno-kreatywne poświęcone architekturze. O sztuce bedzie można też porozmawiać po angielsku w ramach Językowego Klubu Dyskusyjnego.

Zajęcia będą bezpłatne. Na niektóre trzeba się zapisać. Szczegóły na stronach internetowych tych jednostek.

/mag/

Ważne wydarzenia