Bez karty emeryta mieszkańcy gminy Bodzechów nie będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji

Tylko do końca stycznia emeryci i renciści z terenu gminy Bodzechów mają czas, by pobrać z urzędu gminy Kartę Emeryta, która uprawni ich do bezpłatnego korzystania z komunikacji na terenie całego powiatu. Od lutego nie będzie już do tego uprawniała – jak dotychczas – zwykła legitymacja emeryta z ZUS-u.

– Już około 600 kart zostało odebranych przez mieszkańców. Zachęcam emerytów i rencistów, by się pospieszyli, bo do końca stycznia musimy temat zamknąć. Styczeń jest ostatnim miesiącem, gdzie jeszcze mogą być honorowane zwykłe legitymacje – mówi wójt Jerzy Murzyn.
Od lutego – jeśli w busie, czy autobusie – senior nie okaże karty wydanej przez urząd gminy będzie musiał zapłacić za bilet normalny.
Kierowcy w busach będą zapisywali numer karty emeryta, raport taki po miesiącu trafiać będzie do urzędu gminy i na tej podstawie samorząd będzie płacił przewoźnikowi za przewóz swoich mieszkańców.
Jak tłumaczy wójt Murzyn, od pewnego czasu wyraźnie rosły kwoty na fakturach za przewóz emerytów i rencistów z terenu gminy Bodzechów. – Zaczęliśmy mieć wątpliwości, czy to wszystko odbywa się zgodnie z naszym lokalnym prawem, czy to aby na pewno nasi mieszkańcy – mówi. – A my musimy się rozliczyć, czy na pewno płacimy za mieszkańca gminy Bodzechów – dodaje.
Karty emeryta można odebrać w urzędzie gminy Bodzechów, ale do końca roku urzędnicy planują zorganizować kilka takich punktów odbioru w świetlicach wiejskich.
/joge/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia