Działacze ruchu Szymona Hołowni z regionu spotkają się na pierwszym wojewódzkim kongresie

fot. FB/Polska 2050 Świętokrzyskie

Pierwszy Kongres Ruchu Polska 2050 organizuje dla swoich działaczy, zaproszonych sympatyków i osób zainteresowanych działalnością w lokalnych strukturach Region Świętokrzyski stowarzyszenia. Kongres odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 listopada w godzinach 10.00-13.00 w Targach Kielce.

– Jesteśmy już po ponad rocznej działalności, niedawno miały miejsce wybory władz stowarzyszenia zarówno na szczeblach lokalnych, jak i centralnych i to jest dobry moment, żeby podsumować ten okres działalności. Chcemy pokazać jakie akcje i jak dużo inicjatyw oddolnych ten nasz ruch obywatelski, społeczny był w stanie stworzyć i przeprowadzić oraz pokazać twarze, które zarządzają stowarzyszeniem Polska 2050 w województwie świętokrzyskim – mówi Rafał Kasprzyk, jeden z liderów ugrupowania w regionie. Wyjaśnia, że przez pandemię koronawirusa nie udało im się do tej pory zorganizować jednego spotkania dla członków stowarzyszenia z całego województwa – Chcemy, żeby wszyscy mogli się poznać i dzięki temu lepiej współpracować – dodaje.

W kongresie ma uczestniczyć około stu dwudziestu osób, z czego połowa to wolontariusze sympatyzujący z ruchem Szymona Hołowni. Stałych członków jest około sześćdziesięciu. Ruch Polska 2050 wciąż jest na etapie tworzenia struktur lokalnych we wszystkich powiatach regionu. Jak mówi Rafał Kasprzyk, myślą o wyborach, ale teraz bardziej o działaniach społecznych. Wymienia, że Ruch Polska 2050 dał się poznać dzięki inicjatywie 'Gra w kolory’, w ramach której przekazują rzeczowe wsparcie na rzecz dziecięcych oddziałów psychiatrycznych. W Ostrowcu działacze niedawno wieszali budki dla ptaków w ramach innej ogólnopolskiej inicjatywy akcji ruchu 'Zielony Szlak’ i 'Ziemia na pokolenia’.
Ostrowiecki ruch Polska 2050 liczy 12 aktywnych członków, ale ma też liczną rzeszę wspierających wolontariuszy. Liderką po wrześniowych wyborach jest Ewa Bednarska, a we władzach powiatu w Ostrowcu są jeszcze Beata Barzdorf oraz Piotr Sobierajski. Strukturom wojewódzkim przewodzi z kolei Agata Adydan, a do organu doradczego Rady Regionu wybrali zostali Ewa Bednarska i Radosław Stępniak.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia