Nowe ogniska koronawirusa w szkołach. Kolejne przechodzą na naukę zdalną

Ognisko koronawirusa w szkole podstawowej nr 5 na osiedlu Ogrody i szkole podstawowej nr 7 na Pułankach. Od dziś wszyscy uczniowie starszych klas IV-VIII uczą się tam zdalnie, a stacjonarnie w szkole uczniowie klas I-III.

– Decyzja wynika z tego, że codziennie przybywa nam dodatnich wyników testów wśród nauczycieli i uczniów i już wczoraj okazało się, że musielibyśmy wysłać na kwarantannę prawie połowę szkoły. Dlatego, po konsultacji z Sanepidem i organem prowadzącym, podjęłam decyzję o wprowadzeniu nauki hybrydowej w takiej formie, żeby wygasić to ognisko – wyjaśnia Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektor 'Piątki’.
Nauczanie hybrydowe zostało wprowadzone na okres czterech dni, czyli od dziś do środy, ale uczniów starszych klas nie będzie w szkole 10 dni, bo oprócz weekendów wolnymi dniami są jeszcze czwartek 11 listopada i piątek po Święcie Niepodległości.
To jednak wstępne założenie i może się okazać, że praca zdalna dla uczniów starszych klas zostanie przedłużona. W placówce zakażenie koronawirusem potwierdzono u kilkunastu uczniów i nauczycieli, a kwarantanną objętych zostało 18 klas.Codziennie sanepid informuje też o kolejnych osobach z potwierdzonym zakażeniem. – Wszystko będzie zależało od informacji o chorych nauczycielach, bo ważne jest to, że za jednym zakażonym nauczycielem na kwarantannę idą całe klasy. Teraz za jednym nauczycielem na kwarantannę wysłanych zostało 10 klas, w których on uczy – tłumaczy dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska.
Dziś kwarantanną objęta została też jedna klasa w szkole podstawowej nr 14 na osiedlu Stawki.
Nowe przypadki zakażeń także w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Władysława Broniewskiego. Wczoraj zapadła tam decyzja o wprowadzeniu nauczania zdalnego dla wszystkich klas drugich i trzecich do 10 listopada.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia