W Ostrowcu odbył się protest pod hasłem #zostajeMYwUE

W Ostrowcu Sw. tak jak w wielu miastach całej Polski, odbyła się wczoraj manifestacja w obronie wartości Unii Europejskiej i przeciwko niedawnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego Julii Przylebskiej, który uznał wyższość prawa krajowego nad unijnym.

Początkowo zapowiadane były dwa protesty. Pierwszy zapowiadała Polska 2050 i KOD. Organizację drugiego zapowiedziała Platforma Obywatelska. Ostatecznie obie manifestacje połączyły się. Protestujący spotkali się o 17 na Rynku w Ostrowcu i ruszyli w stronę siedziby biura posła PiS Andrzeja Kryja i senatora Jarosława Rusieckiego przy Alei Jana Pawła II, gdzie spotkało się około setki mieszkańców miasta.
Na miejscu były też policyjne siły. Uczestnicy mówili o braku zgody na wyprowadzenie Polski z UE. Wykrzykiwane były hasła ,Polska w Unii”, ,dość propagandy”. Płomienne przemówienie wygłosił Radosław Stepniak z Polski 2050, wcześniej Nowoczesna. Mówił o potrzebie prowadzenia dialogu z wyborcami PiS i rozliczeniu wszystkich przypadków łamania prawa przez rządzących.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia