Trwa budowa parkingu przy zalewie Piachy w Starachowicach

źródło zdjęcia: FB Marek Materek

Trwa budowa nowego parkingu przy popularnym wśród mieszkańców Ostrowca zbiorniku wodnym Piachy w Starachowicach. Prace nad inwestycją przebiegają sprawie, a korzystać z niego będzie można jeszcze tej jesieni.

Łącznie powstaje tam 170 miejsc parkingowych, a inwestycje realizuje firma Stark z Kielc.
Marek Materek prezydent Starachowic podkreśla, że budowa parkingu przy tym zalewie to był jeden z priorytetów dla gminy w kontekście inwestycji rekreacyjnych, a poprzedni pozostawiał wiele do życzenia.
– Za każdym razem jak przyjeżdżałem nad zbiornik Piachy i oglądałem w jakich warunkach musimy wszyscy parkować, było mi po prostu wstyd – wyjaśnia.
Rozjazdy wykonywane są z kostki betonowej, a miejsca postojowe z płyt ażurowych, ponieważ samorządowi zależało, aby była to nawierzchnia przepuszczalna, ponieważ jak tłumaczy prezydent Materek, na terenie gminy występują problemy z odprowadzaniem wody.
Warto dodać, że na nowym parkingu pojawi się także szlaban i automat do pobierania opłat. Koszt tej inwestycji to około pół miliona złotych, a środki na nią w całości pochodzą z budżetu gminy.

/bart/

Ważne wydarzenia