Jesienna edycja Akademii Pełnej Zdrowia

Wystartowała II edycja jesiennej Akademii Pełnej Zdrowia. To program działań profilaktycznych, które finansuje Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jesienne zajęcia zainaugurowała wczoraj starosta Marzena Dębniak.

– Jak sama nazwa wskazuje, dajemy możliwość przebadania się, ale też i ćwiczeń. Osoby, które skorzystały z programu chętnie uczestniczą w takiego typu aktywnościach – dodaje.

Program Akademii podzielony jest na cztery moduły: 'Czas na relaks w ciszy’, 'Czas na edukację’, 'Czas na aktywność’ i 'Czas Zadbać o zdrowie’. Zajęcia rozpisane są na dni i godziny.

W ramach bezpłatnych zajęć mieszkańcy mogą skorzystać z rehabilitacji, ćwiczeń, wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i koncertach oraz skorzystać z konsultacji lekarskich i badań m.in. kardiologicznych, endokrynologicznych, badań USG. Jest też pakiet dla najmłodszych mieszkańców powiatu. To badanie USG jamy brzusznej i pakiet okulistyczny. Odbędą się również zajęcia z psychologiem.
– Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z psychologiem w grupach. Covid-19 zostawił ślad na wszystkich, a najczęściej na najmłodszych, więc te zajęcia są dla nich dedykowane – dodaje starosta Dębniak.

Tuż po inauguracji Akademii Pełnej Zdrowia odbyły się pierwsze zajęcia ruchowe dla mieszkańców na placu dawnego 'Ekonomika’ na osiedlu Słoneczne.
– Przygotowałyśmy wstępnie spokojne ćwiczenia, żeby najpierw poznać grupę. Dodatkowo będą również ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne tak, aby wzmacniać i poruszyć wszystkie partie mięśniowe – mówiła trenerka Monika Kowalska.

W pierwszych zajęciach wzięło udział około 100 osób, w większości seniorów.
– Dwa razy w tygodniu to człowiek się zmobilizuje, aby wyjść z domu i spotkać się z grupą. Takie zajęcia są również ważne dla zdrowia, aby się poruszać. Nie lubię ćwiczyć sama w domu, a z innymi jest raźniej. Wraz z sąsiadką jeździmy na rowerach, chodzimy z kijkami, więc postanowiłyśmy również skorzystać z tych zajęć, aby trochę poćwiczyć – mówiły uczestniczki pani Anna i pani Grażyna.

Więcej informacji dotyczących harmonogramu zajęć można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia