Koniec z parkowaniem samochodu między starostwem a szkołą muzyczną. Jest pomysł na rozwiązanie problemu

Budowa sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu stała się faktem i choć to wyczekiwana inwestycja, to niesie pewne konsekwencje dla kierowców, którzy chcą znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu.

Na terenie placu, który jest już placem budowy, przez kilka lat swoje pojazdy pozostawiali między innymi interesanci starostwa powiatowego. Starosta Marzena Dębniak podjęła nawet decyzję o utwardzeniu tego terenu, który właśnie został ogrodzony i jest już niedostępny dla kierowców. – Problem z miejscami parkingowymi przy urzędzie faktycznie istnieje – przyznaje starosta Dębniak i zapowiada jego szybkie rozwiązanie. – Chcemy przez wakacje przygotować nowy parking na placu za Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Do tego placu prowadzi droga za starostwem. Może będzie gorszy dojazd do tego parkingu, bo nie wprost z ulicy, ale faktycznie jest problem ze znalezieniem miejsca parkingowego przy urzędzie, a innego miejsca na urządzenie parkingu tu nie ma – dodaje.
Teren na tyłach dawnej 'Samochodówki’ ma zostać wyłożony płytami ażurowymi, poprawy wymaga także droga dojazdowa. Starosta Dębniak zapewnia, że znajdą się na to pieniądze. Inwestycja ma zostać zrealizowana przed wrześniem i będzie służyć także szkole muzycznej.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia