Noc Świętojańska w Ostrowcu zakłócona przez burzę

Pogoda nieco pokrzyżowała wczorajsze obchody Nocy Świętojańskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury powiedział, że co prawda udało się wykonać podczas wczorajszych warsztatów mnóstwo wianków, niestety w związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, zrezygnowali z barwnego korowodu i puszczania wianków.
– Odbyło się sporo warsztatów w których udział wzięło kilkadziesiąt osób starszych i młodszych. Mamy mnóstwo pięknych wianków i myślę, że je puścimy, ale w bardziej dogodnym czasie – podkreślał.
Pogoda jednak nie odstraszyła pochodzącego z Piaseczna zespołu Łysa Góra i jego największych fanów, których niestety w amfiteatrze pojawiła się garstka. Co ciekawe oprócz mieszkańców Ostrowca do miasta przybyły także osoby z Sandomierza, Końskich a nawet Kielc. Zaplanowany koncert odbył się jednak w ograniczonej, akustycznej formie. Pracownicy MCKu zdecydowali się wpuścić widzów na scenę amfiteatrów, co nadało wydarzeniu wyjątkowego, kameralnego klimatu. A sam zespół zagrał wiele utwór ze swojego repertuaru. A weekend na mieszkańców Ostrowca czekają kolejne koncerty. W sobotę między innymi wystąpi Michał Szczygieł, a w niedzielę jedni z najbardziej popularnych raperów – B.R.O i Tede.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia