Kwestionariusz zdrowia przed szczepieniem na COVID-19 dostępny online na Internetowym Koncie Pacjenta

Kwestionariusz badania dotyczący naszego stanu zdrowia przed szczepieniem na COVID-19 dostępny jest już w wersji online.

Teraz pacjent nie musi się martwić o długopis i wypisywać go ręcznie przed samym szczepieniem. Formularz, który zawiera pytania o stan zdrowia, czy przebyte choroby można wypełnić w sieci za pomocą Internetowego Konta Pacjenta. – Wprowadzenie tego rozwiązania ułatwi i przyspieszy proces szczepień przeciw Covid-19 – podkreśla Beata Szczepanek, rzecznik prasowa świętokrzyskiego oddziału NFZ. – Idąc na szczepienie – bez względu na to, czy jest to pierwsza, czy druga dawka – musimy mieć wypełniony formularz dotyczący naszego stanu zdrowia. Jest on podstawą do kwalifikacji na szczepienie. Z tym formularzem czasami bywało różnie. Było zamieszanie, bo niektórzy drukowali ankietę i mieli gotowe, inni nie mieli długopisu albo nie mieli po prostu miejsca, żeby wypełnić taki kwestionariusz. Często robili to na kolanie albo na parapecie – mówi rzecznik Szczepanek, tłumacząc gdzie dokładnie taki formularz w wersji elektronicznej znajdziemy. – Logujemy się na IPK, następnie wchodzimy w zakładkę Profilaktyka – a nie Szczepienia – i tam znajdujemy już gotowy formularz dotyczący stanu zdrowia. Wypełniamy go, podpisujemy i potwierdzamy. W tym momencie formularz ten trafia już do naszego punktu szczepień, a dokładniej na platformę lekarską – wyjaśnia.

Formularz ankiety przed szczepieniem wypełniamy nie później niż 12 godzin przed dniem szczepienia. Ankietę można także wydrukować, wypełnić odręcznie w domu i zabrać ze sobą do punktu szczepień.

Ważne wydarzenia