Prawie 63 tysiące klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS

żródło: pixabay.com

Prawie 63 tysiące osób w Polsce skorzystało już z e-wizyty w ZUS. W województwie świętokrzyskim ze spotkania online skorzystało niemal tysiąc klientów. – Zainteresowanie usługą systematycznie rośnie – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

– Wideorozmowa pozwala załatwić szereg spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Umówienie wizyty jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową ZUS. Tam znajdujemy zakładkę „umów wizytę”. Wybieramy określony dzień i godzinę spotkania. Następnie otrzymujemy link, za pomocą którego łączymy się z pracownikiem ZUS – tłumaczy rzecznik Szkalej, przypominając o możliwości odwołania lub zmiany terminu takiej wizyty. – Jeżeli załatwiliśmy już swoją sprawę albo nie potrzebujemy kontaktu – anulujmy taką wizytę. Jeśli tego nie zrobimy system nie pozwoli innej osobie na połączenie – podkreśla Paweł Szkalej.

E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących. Codziennie wideorozmowę z pracownikiem ZUS rezerwuje kilkaset osób w całym kraju. Najwięcej pytań dotyczy emerytur i rent – łącznie ponad 19 tysięcy rozmów w kraju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kwestie związane z prowadzeniem firmy – ze spotkania online z pracownikiem ZUS skorzystało ponad 16,5 tysiąca przedsiębiorców. Dzięki wideorozmowie blisko 14 tysięcy osób wyjaśniło kwestie związane z wypłatą zasiłków.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia