Rusza kolejna odsłona tarczy antykryzysowej

żródło: pixabay.com

Jest kolejna odsłona tarczy antykryzysowej. Od dziś przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień lub sam kwiecień 2021 roku. – Mogą też otrzymać nawet pięciokrotne świadczenia postojowe – informuje Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

– Z Tarczy 9.0 będą mogli skorzystać Ci przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki pandemii Covid -19. Wszystkie wnioski można składać przez internet, poprzez PUE ZUS. Apelujemy, aby przedsiębiorcy nie zwlekli, tylko jak najszybciej składali niezbędne dokumenty – mówi i dodaje, że o wsparcie będą mogli wystąpić ci przedsiębiorcy, którzy działali przed listopadem 2020 roku i na dzień 31 marca 2021 roku prowadzili przeważającą działalność oznaczoną jednym z kodów PKD wskazanych w rozporządzeniu.

To już 9 odsłona Tarczy Antykryzysowej. Według obliczeń ZUS ze zwolnienia z opłacania składek będzie mogło skorzystać ponad 400 tysięcy firm, co daje kwotę wsparcia na około 2,5 mld złotych.

/paw/

Ważne wydarzenia