COVID-19: gdzie można udać się na narty?

Sezon zimowy okazał się bardzo trudny dla wielu miłośników nart. W tym tekście opowiemy Ci, gdzie możesz, a gdzie nie wyjechać na urlop. Dowiedz się więcej i zaplanuj swój wyjazd już teraz.

Zanim pojedziesz

Zanim zaczniesz pakować walizki skup się na swoim bezpieczeństwu i zadbaj o ubezpieczenie narciarskie. Wejdź tutaj: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/s/ubezpieczenie-kosztow-leczenia/18.html i dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób ubezpieczyć koszty leczenia poza granicami Polski.

Narty w Europie – jak wygląda sytuacja?

Austria

Zgodnie z postanowieniami austriackiego rządu hotele oraz stoki będą tam zamknięte aż do 24 stycznia. Przyjezdnych z krajów, w których w ostatnich 14 dniach liczba zachorowań przekracza 100 przypadków na 100 000 mieszkańców, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Niestety, ale Polacy zaliczają się do tej grupy.

Włochy

Według ostatnich zmian w przepisach wyciągi dla narciarzy rekreacyjnych będą dostępne dopiero po 18 stycznia. Nie jest to jednak żadne pocieszenie dla naszych rodaków, ponieważ przyjezdnych z Polski obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Miejmy nadzieję, że coś się zmieni, ale niewiele na to zapowiada.

Szwajcaria

Obecnie Szwajcaria jest jedynym krajem alpejskim, który pozwala narciarzom cieszyć się zimą w pełni. Co więcej, 19 grudnia Polska zniknęła z listy krajów wysokiego ryzyka, co skutkuje zniesieniem obowiązku kwarantanny dla naszych rodaków. Jeśli więc planujesz wyjazd, skieruj się do Szwajcarii.

Francja

Niestety, ale wszystkie ośrodki narciarskie oraz atrakcje są zamknięte przez francuski rządze co najmniej do końca stycznia. Co więcej, żeby przekroczyć granicę Francji mając więcej niż 11 lat, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na obecność w organizmie koronawirusa. Gdzieniegdzie został również wprowadzony obowiązek noszenia maseczek w otwartych i zamkniętych przestrzeniach.

Czechy

Czechy są całkowicie zamknięte na narciarzy z Europy minimum do 22 stycznia 2021 roku. Oznacza to, że nie przekroczysz granicy Czech bez negatywnego testu na obecność koronawirusa. Dodatkowo będziesz musiał wypełnić elektroniczny formularz lokalizacyjny. 

Szwecja 

Narciarze powinni zainteresować się tym krajem, ponieważ można tam swobodnie korzystać ze stoków. Obecnie nie ma żadnych ograniczeń nałożonych na przyjezdnych z Polski. Rząd Szwecji zaleca jednak zachowanie dystansu społecznego. Jeśli wybierasz się do tego kraju, zadbaj wcześniej o wykupienie ubezpieczenia narciarskiego: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/

Ważne wydarzenia