Oddział wewnętrzny I ostrowieckiego szpitala odnowiony

Po dwóch miesiącach prac oddział wewnętrzny I ostrowieckiego szpitala został wyremontowany i wyposażony w nowy sprzęt.

Zostały zmodernizowane i odnowione wszystkie sale chorych, łazienki oraz pomieszczenia lekarskie i pomocnicze. Udało się wygospodarować także jedną salę izolacyjną z węzłem sanitarnym. – Kilka dni temu oddział został oddany do użytku, a pacjenci wrócili z dotychczasowego, tymczasowego pomieszczenia na swoje właściwe miejsca. Kosztowało nas to sporo wysiłku i sporo pieniędzy. Pan prezydent Jarosław Górczyński stanął na wysokości zadania, obiecał i dotrzymał słowa. Przekazał na ten remont 200 tysięcy złotych z czego lwia część została już spożytkowana. Pozostałe środki wykorzystamy na zakupy – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Andrzej Gruza, dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowcu. Dodaje, że na zakup nowych łóżek przeznaczyli 150 tysięcy złotych. Do wykorzystania do końca tego roku mają jeszcze 45 tysięcy złotych.

Doktor Ewelina Kędziora, ordynator oddziału wewnętrznego podkreśliła, że zapotrzebowanie na sprzęt było duże. – Troszeczkę wyposażyliśmy w sprzęt salę „R” – wymieniliśmy wszystkie monitory z całym systemem bazowym, mamy nowe tory pompowe zarówno infuzyjne jak i kroplowe. Nowe ssaki, nowy defibrylator. Cały czas jesteśmy na etapie doposażenia oddziału, ponieważ zostało nam jeszcze trochę funduszy. Planujemy zakupić nowy holter EKG i ciśnieniowy, ponieważ te nasze są wyeksploatowane. Myślimy też jeszcze o zakupie nowego aparatu EKG – wylicza dr Kędziora.

To już trzeci wyremontowany oddział, po neurologii i ortopedii ostrowieckiego szpitala – przypomina starosta Marzena Dębniak. – Przez ostatnie dwa lata udało nam się zmienić wiele w szpitalu, ale także i całe otoczenie szpitala. To oczywiście jeszcze nie koniec inwestycji i remontów w szpitalu. Nie koniec zakupu sprzętu. Udało nam się, ze strony powiatu, bo ponad 16 mln złotych wyprowadzić żywych środków do szpitala. Co nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc miasta. Dziękuję za to prezydentowi i radnym miejskim, za to wsparcie , za to, że ten szpital jest naszym wspólnym celem.

Obecny na konferencji prasowej prezydent miasta – Jarosław Górczyński – powiedział, że warto pomagać, jeśli widać efekty tej pomocy i zaznaczał, że szpital to nasze dobro wspólne. – Dla nas wszystkich najważniejsza powinna być jedna rzecz – zadowolenia pacjentów z opieki w ostrowieckim szpitalu. Myślę, że to jest główny wyznacznik. Dlatego warto inwestować w wyposażenie techniczne i w lekarzy i personel zarówno średniego szczebla, jak i służby techniczne. Wszyscy pracują tutaj na sukces tego szpital. Warto budować markę ostrowieckiego szpitala, że to jest szpital, do którego warto przyjeżdżać ,w którym warto się leczyć. Myślę, że to od nas zależy, to budowanie tej marki – mówił i zadeklarował, że jeszcze w tym roku będzie rozmawiał z radnymi odnośnie kolejnych środków dla lecznicy.

Dodam, że liczba łóżek na oddziale wewnętrznym I się nie zmieniła i nadal może na nim przebywać maksymalnie 35 pacjentów, w tym 4ech w sali intensywnego nadzoru.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia