Polityka dobrego klucza dla organizacji pozarządowych i rad osiedli

– Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko tak wiele organizacji będzie zainteresowanych skorzystaniem z wynajęcia budynku Strefy Aktywności Społecznej – mówi prezydent Jarosław Górczyński i wylicza pierwszych chętnych.

– Już rozmawiamy z czterema radami osiedlowymi: Trójkąt, Śródmieście, Słoneczne i Złotej Jesieni. Przedstawiciele tych rad mieli okazję już zobaczyć obiekt i chcą z niego korzystać. Zgłosiły się także Stowarzyszenia AA, Pozytywnie Zakręceni, Nie z tej Bajki, Ostrower – mówi.
A budynek po dawnej kawiarni Cafe Browar przy Ostrowieckim Browarze Kultury został oddany półtora tygodnia temu . Jak zapowiadały władze miasta, ma on służyć stowarzyszeniom, radom osiedli, samorządom szkolnym, czy środowisku artystycznemu na organizację spotkań i wydarzeń.
Budynek ma 157 metrów kwadratowych powierzchni. Jego remont kosztował milion dwieście siedemdziesiąt tysięcy zł.
– Jestem przekonany, że polityka dobrego klucza prowadzona przez Miejskie Centrum Kultury sprawdzi się i ten obiekt będzie służyć wielu instytucjom, stowarzyszeniom, fundacjom i wielu naszym mieszkańcom – podkreśla prezydent Górczyński.
Administratorem obiektu jest Miejskie Centrum Kultury i tam należy się zgłaszać, by go wynająć.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia