Kiedy rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę budynku kina Etiuda?

Przynajmniej miesiąca potrzebuje Gmina Ostrowiec na rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę dawnego budynku Zakładowego Domu Kultury. Zainteresowanych realizacją tej inwestycji jest sześć firm, ale tylko jedna oferta mieści się w zaplanowanym budżecie, który wynosi 21 milionów 650 tysięcy złotych.

– Najtańszą ofertę złożyła firma Anna-Bud. Wszczęliśmy postępowanie sprawdzające wszystkie dokumenty. Jeżeli wykonawca nam je dostarczy i będą spełniały wymagania, to będziemy prowadzili dalej procedurę rozstrzygnięcia postępowania przetargowego. Jest to duże postępowanie i tych dokumentów jest bardzo dużo, tak więc ten czas rozstrzygnięcia przetargu może być dłuższy – wyjaśnia Artur Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji Komunalnych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Anna-Bud to zarejestrowana w Warszawie firma kieleckiej przedsiębiorczyni, która od wielu lat działa na rynku. Kluczowym elementem inwestycji w Ostrowcu, której chcą się podjąć, jest jednak Centrum Tradycji Hutnictwa, czyli wykonanie multimedialnej wystawy poświęconej przemysłowej historii miasta. – Jeżeli chodzi o roboty budowlane to nie mamy większych zastrzeżeń, bo to rzeczywiście firma z dużym doświadczeniem. Jeżeli chodzi o sprawy związane z wystawą stałą, to musimy sprawdzić firmę, która została wskazana jako podwykonawca. Czekamy na dołączenie odpowiednich dokumentów, które będą świadczyły o referencjach tej firmy i potwierdzały jej doświadczenie – zaznacza naczelnik Majcher.
Podwykonawcą, który miałby odpowiadać za wystawę jest katowicka firma Adventure – Multimedialne Muzea, która specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu multimedialnych ekspozycji muzealnych.
Zakres robót jest ogromny. Oprócz przebudowy wnętrza obejmuje również termomodernizację obiektu, rozbudowę od strony rzeki Młynówki, modernizację kina Etiuda i powiększenie sceny. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na tę inwestycję samorząd unieważnił, bo każda z trzech ofert przekroczyła wielkość zaplanowanych środków.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia