Sportowcy SMS-u z wyróznieniami

31 uczniów oraz 4 trenerów z ostrowieckiego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zostało docenionych i wyróżnionych przez starostę Marzenę Dębniak. Wyróżnieni to medaliści Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu oraz waterpoliści. Sportowcy oraz ich szkoleniowcy otrzymali listy gratulacyjne.
– w ubiegłym roku pod koniec roku, nasi uczniowie zdobyli 6 medali, w tym 3 medale w sztafecie na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Ogromne sukcesy mają także waterpoliści, którzy na co dzień reprezentują barwy KSZO Ostrowiec. Są mistrzami Polski w swoich kategoriach wiekowych, a także są zawodnikami Polski w tej dyscyplinie – mówi Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Oprócz podziękowań starosta Marzena Dębniak wręczyła także dla szkoły symboliczny czek na 2 tysiące złotych na sprzęt sportowy.
– Ten voucher był dla nas niespodzianką. Nie wiedzieliśmy, że pani starosta ma taki prezent dla szkoły. Oczywiście potrzeby są ogromne jeśli chodzi o sprzęt sportowy, bo jest on mocno eksploatowany przy tylu grupach ćwiczeniowych. Na pewno będziemy konsultowali to z trenerami, w których grupach i dyscyplinach czego brakuje i wtedy będziemy wiedzieli na co przeznaczyć te pieniądze – tłumaczy Anna Trojanowska, dyrektor ostrowieckiego SMS-u.

Podczas uroczystości starosta Dębniak zapowiedziała, że wyremontują łazienki w szkolnym internacie, w którym na co dzień mieszkają uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Prace remontowe miałyby się odbyć w najbliższe wakacje.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia