Prawdopodobnie już w ten weekend pojeździmy na nartach w Bałtowie

Wszystko na to wskazuje, że stoki Szwajcarii Bałtowskiej, jedynej w powiecie stacji narciarskiej zostaną uruchomione już jutro. To efekt intensywnego naśnieżania stoków od wtorku.

– Są bardzo duże szanse na to, że już w ten weekend będziemy mogli zaprosić miłośników nart i snowboardu do Bałtowa na przedsezonową rozgrzewkę. Na chwilę obecną planujemy otwarcie dwóch tras przy wyciągu orczykowym. Jeżeli to się uda nasza stacja w sobotę będzie czynna od 12:00 do 20:00, a w niedzielę od 9:00 do 20:00 – mówi Blanka Lichota-Śmigiel z Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i dodaje, że wszystko zależy od dzisiejszego całonocnego naśnieżania. O tym, czy uda się uruchomić stacje w ten weekend dowiemy się jutro rano, dlatego Blanka Lichota-Śmigiel zachęca do śledzenia strony internetowej i Facebooka Szwajcarii Bałtowskiej. Całodobowo w internecie dostępny jest także podgląd kamer dzięki zainstalowanym przy stokach kamerom.
Przypomnijmy, że firma DLF Invest, właściciel stacji w znacznym stopniu doinwestował stację. Zmodernizowana została w tym roku strefa gastronomiczna, powiększono wypożyczalnię sprzętu, w której od tego sezonu będzie można także kupować karnety, a nie tak jak dotychczas było to możliwe – tylko w kasach. Udogodnieniem dla narciarzy jest nowy system sczytywania kart. Nie trzeba będzie wyciągać karnetu z kieszeni, ponieważ system z pewnej odległości sam ją 'znajdzie’ i otworzy automatycznie bramkę, co znacznie zmniejszy kolejki do wyciągów.
/bart/

Ważne wydarzenia