„Magia Wieczoru Wigilijnego” – czyli przedświąteczna zabawa na osiedlu Ogrody

17 grudnia Centrum Rozwoju Regionalnego 'Edu-Bałt’, Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Rada Osiedla Ogrody zapraszają na wydarzenie pod nazwą 'Magia Wieczoru Wigilijnego’. Impreza odbędzie się przy pawilonie handlowo-usługowym na Ogrodach 28.

O tradycjach świątecznych i ich znaczeniu opowiedzą uczestniczące w projekcie „Babki z Krzemienia” panie w kół gospodyń wiejskich. Będą też częstować przygotowanymi przez siebie tradycyjnymi potrawami. Program artystyczny przygotowały z kolei przedszkolaki. Najważniejszym puntem programu będzie jednak przystrojenie stojącej przed pawilonem choinki. – Przystroimy je i rozświetlimy z pomocą ostrowieckich strażaków – mówi Magdalena Wójtowicz, koordynatorka projektu 'Babki z Krzemienia’. Zachęca też wszystkich do przyniesienia własnych ozdób na choinkę.

W organizację spotkania zaangażowały się Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, jako gospodarz tereny oraz Rada Osiedla Ogrody. – Zapewnimy wszystkim słodki poczęstunek. Zaprosiliśmy już Mikołaja oraz Śnieżynki, które zadbają o dobrą zabawę najmłodszych – mówi przewodnicząca Hanna Wasik. Warsztaty dla dzieci poprowadzą też pracownicy Fikolandu, a ciepłym barszczem poczęstuje Primo Pizza. Podczas spotkania Fundacja 'Bo W Nas Jest Moc’ będzie prowadzić zbiórkę charytatywną dla Eryki, która urodziła się z zdeformowaną prawą nogą.

/błaż/

Ważne wydarzenia