Katolicki Kościół Narodowy powołał w Ostrowcu parafię

Po powołaniu we wrześniu tego roku w Ostrowcu Parafii Katolickiego Kościoła Narodowego pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w sobotę poświęcona została kaplica, która mieści się w jednej z kamienic w Wąskiej Uliczce.

Uroczysta msza święta zgromadziła tam wszystkich kilkunastu wiernych i sympatyków z miasta oraz przyjezdnych gości. Odprawił ją I Biskup tego Kościoła w Polsce ks. Adam Rośka. – Z Kościołem rzymskim więcej nas łączy niż dzieli, bo wspólne są wszystkie dogmaty – wyjaśnia w rozmowie z Radiem Ostrowiec biskup Rosiek. – Jedynym wyróżnikiem jest dyscyplina duchowieństwa dotycząca celibatu. Takie było założenie tej wspólnoty, której z woli Ducha Świętego służę, żeby pomagać kapłanom, którzy w Kościele rzymskokatolickim nie radzili sobie z celibatem, a czuli powołanie. Księża są osobami żonatymi, mogą zakładać swoje rodziny i to jest ta dowolność, której tak bardzo brakuje w Kościele rzymskokatolickim. Tak zresztą było za czasów św. Pawła Apostoła, który mówił, że biskup, kapłan, diakon powinien być mężem jednej żony, człowiekiem prawym, uczciwym – wyjaśnia biskup Rosiek.

Na proboszcza ostrowieckiej parafii Katolickiego Kościoła Narodowego wyznaczony został ks. ks. Robert Drezner, także proboszcz parafii w Wieluniu. – Jesteśmy takimi misjonarzami, ponieważ odległość jednej do drugiej parafii to 250 kilometrów i staram się być i tutaj na mszy świętej i w moim Wieluniu – mówi proboszcz Drezner.

Parafia Katolickiego Kościoła Narodowego w Ostrowcu jest pierwszą w województwie i dziewiątą w kraju. Zgromadzenie w Polsce istnieje od 2012 roku. – Sądzimy, że mamy już w Polsce kilka tysięcy wiernych, a początkowo było ich około stu – dodaje biskup Rosiek. Dodajmy, ze Kościół uznaje siedem sakramentów świętych, zgodnie z nauką i tradycją zachodniego Kościoła, posługuje się takim samym kalendarzem liturgicznym. Papieża uznaje jako następce św. Piotra, przyznając mu szczególną pozycję, ale nie przyjmuje dogmatu o jego nieomylności.

/mag/

Ważne wydarzenia