Kiedy pszczoły pojawiły się na Ziemi? Czy mogły użądlić dinozaura? – warsztaty pszczelarskie

Dlaczego mówi się 'pracowity jak pszczoła’ oraz jak powstaje miód i czym zajmują się trutnie, robotnice i matki, dowiedzą się najmłodsi w Bałtowie. Ruszył cykl warsztatów poświęconych pszczołom, w ramach projektu Pasieka Edukacyjna. Będzie on realizowany przez cały rok z wyjątkiem zimy, kiedy pszczoły znajdują się w stanie letargu.

Dzieci oraz młodzież będą mogły pracować przy otwartych ulach i uczestniczyć w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów.

– Można powiedzieć, że zajmujemy się pszczółką od początku do końca. Droga miodu, wszystko to co się dzieje na łące, to co się dzieje pośrednio między stołem, na którym spoczywa miód a tą drogą, którą miód pokonuje od początku, od pobrania go z kwiatu – wyjaśnia Arkadiusz Apriasz, pszczelarz z Bałtowa.

Zajęcia mają charakter edukacyjny i podzielone są na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Podczas spotkania uczestnicy poznają tajemnice pszczelego ula, będą mogli dowiedzieć się jak wygląda cykl życia pszczół. Dowiedzą się kiedy pszczoły pojawiły się na Ziemi i czy mogły użądlić dinozaura, a także jak ważne są pszczoły, dlaczego tańczą i ile potrafią wyprodukować miodu.

– Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania – mówi Roman Wadowski, pomysłodawca i koordynator pasieki. Zależy nam na tym, żeby dzieci wyszły z konkretna wiedzą na temat pszczół a także tym, żeby wiedziały jak można tym owadom pomóc, a każdy może pomóc – dodaje.

Zajęcia dla grup zorganizowanych będą się odbywały od środy do piątku, do końca października i po zimie, wrócą ponownie. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu. A szczegóły dostępne są na stronie internetowej juraparkbaltow.pl w zakładce warsztaty jesienne/warsztaty o pszczołach.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia