Niezależna Wielkanoc 2019 już za tydzień!

Dokładnie za tydzień, 20 kwietnia w Osiedlowym Domu Społecznym “Malwa” odbędzie się druga już edycja wydarzenia skierowanego do publiczności, która preferuje mocniejsze dźwięki.

Wzorem roku poprzedniego Niezależna Wielkanoc 2019 skupi artystów, którym daleki jest mainstream. Organizatorzy tym razem postawili na 5 zespołów, które grają cięższe odmiany metalu. Jako gwiazda wieczoru wystąpi jedna z najważniejszych obecnie formacji death metalowych w Polsce – śląski Embrional. Formacja istnieje nieprzerwanie od 2013 roku. Ma na swoim koncie kilka wydawnictw, a dyskografię zamyka wydany w tym roku “Evil Dead”.
Tak jak w tamtym roku, tak i w tym nie zabraknie zespołów z zagranicy. Tym razem niemiecką scenę metalową reprezentować będą Deathrite i Abyssous. Pierwsza formacja gra mieszankę death metalu, grindcoru i punka. Powstali w 2010 roku i na koncie mają 4 albumy studyjne. Ostatni zatytułowany “Nightmares Reign” wydany został przez jedną z największych metalowych wytwórni muzycznych na świecie – Century Media Records w 2018 roku. Drugi niemiecki zespół, Abyssous to trio, które gra bezkompromisowy death metal z naleciałościami black metalu.
Po 2 latach z nową płytą do Ostrowca tego dnia powróci Mentor! Wszyscy fani metalu z naszego miasta pamiętają doskonały występ ślązaków w nieistniejącym już Chili Pubie. Teraz wracają z albumem “Cults, Crypts and Corpses” na którym usłyszymy mieszankę black i thrash metalu z dużą porcją hardcore punka. Skład tegorocznej Niezależnej Wielkanocy zamyka lokalny skład z Iłży – I Refuse, którzy grają wypadkową death metalu i grindcore. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.
Bilety dostępne są w przedsprzedaży w sklepie z militariami “Bastion” przy ulicy Sienkiewicza 32. Dostępne będą również na bramce w dniu wydarzenia. Patronat nad Niezależną Wielkanocą 2019 sprawuje Radio Ostrowiec.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia