Będzie Koalicja Obywatelska w Ostrowcu

Platforma Obywatelska w mieście i powiecie ostrowieckim pójdzie do wyborów pod szyldem Koalicji Obywatelskiej – zapowiedział dziś na konferencji prasowej zorganizowanej na Rynku – Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskich struktur PO. – W polityce najważniejsza jest wiarygodność, którą buduje się latami. Uważamy, że dzisiaj nie do zaakceptowania przez zwolenników Platformy Obywatelskiej, których w Ostrowcu jest wielu byłaby sytuacja , że nie mają swojej oferty na listach 21 października – mówił.
Podkreślał, że obecne wybory są niezwykle ważne i wielu ludzi oczekuje od opozycji wspólnych działań, nie tylko 'gdzieś’ w Polsce, ale także tu w Ostrowcu. – Dlatego tak ważne jest, by Koalicja Obywatelska zafunkcjonowała w drugim co do wielkości mieście w województwie, jakim jest Ostrowiec. By mogła przedstawić swoją ofertę. A przypomnę, że wielu Polaków wiąże z nią wielkie nadzieje zarówno na te wybory, jak i na przyszłe – podkreślał przewodniczący Gierada.
Poinformował także, że tworzeniem list do Rady Miasta i Rady Powiatu zajmie się wiceprzewodniczący partii i wicestarosta powiatu ostrowieckiego Eligiusz Mich. Jeszcze do niedawna układaniem list do Rady Miasta miał zajmować się Grigor Szaginian, szef lokalnych struktur Platformy w powiecie. Jednak w piątek zarejestrował swój własny Komitet Wyborczy Wyborców Grigora Szaginiana i zapowiedział wystawienie własnych list do samorządów obu szczebli.
Dziś na konferencji wicestarosta Mich przedstawił liderów listy Koalicji Obywatelskiej w Ostrowcu . W mieście otwierać je będą Jolanta Fornalska, była radna i działaczka społeczna, Bartosz Borkowski, przedsiębiorca, Barbara Buszkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Denków. Z kandydatem w okręgu 3 ugrupowanie jeszcze rozmawia. W powiecie liderami list będą Magdalena Leśniak, działaczka Platformy, sam Eligiusz Mich, Jolanta Madioury, działaczka społeczna oraz Jerzy Rusak, lekarz.
Eligiusz Mich nie wykluczył, że Koalicja Obywatelska może wystawić własnego kandydata na prezydenta Ostrowca, choć, jak podkreślili dziś, wciąż ważna jest uchwała lokalnych struktur partii o udzieleniu poparcia obecnemu prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu.
– Mamy osobę, która mogłaby reprezentować nasz komitet, ale czy tak się stanie ogłosimy to w odpowiednim czasie – stwierdził. Wicestarosta dodał, że w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany program dla powiatu i poszczególnych gmin.
Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec, na liście Koalicji Obywatelskiej nie znajdzie się Jerzy Brożyna, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i dotychczasowy przewodniczący Rady Powiatu ostrowieckiego z ramienia Platformy. W tych wyborach wystartuje ze Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość.
W Koalicji Obywatelskiej w Ostrowcu nie ma też działaczy Nowoczesnej. Zdecydowali się poprzeć urzędującego prezydenta i wystartować z jego list. Jak tłumaczył Radosław Stępniak, szef Nowoczesnej w Ostrowcu, nie do zaakceptowania dla nich była sytuacja, że twarzą koalicji PiS z PO w powiecie był Eligiusz Mich. – W czasie, gdy w sposób bezpardonowy PiS niszczy demokratyczne podwaliny państwa, nie przestrzega Konstytucji, zawłaszcza wymiar sprawiedliwości wicestarosta z PO bronił do końca tej koalicji. Nie mogliśmy się zgodzić, by z nim współpracować – mówił Radiu Ostrowiec.
/wer,joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia