Będzie kandydował w Bałtowie, jeszcze nie wie czy z PiS

Hubert Żądło już oficjalnie zapowiedział swój start w wyborach na wójta Bałtowa. Jak mówi Radiu Ostrowiec jeszcze nie wie, czy wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców 'Przyjazna Gmina’, który zarejestrował, czy z komitetu Prawa i Sprawiedliwości, którego jest członkiem. – Jak wiadomo samorząd rządzi się swoimi prawami, ale jestem też członkiem Prawa i Sprawiedliwości i zawsze miałem w sercu ideały tej partii. Muszę jeszcze przeanalizować wszystko za i przeciw i wtedy podejmę decyzję – powiedział Radiu Ostrowiec.
Zarejestrowany przez niego w sobotę komitet Przyjazna Gmina wystawi kandydatów do Rady Gminy Bałtów we wszystkich okręgach wyborczych. – Będą to osoby doświadczone, radni wielu kadencji, ale będą na listach także osoby, które nie miały styczności z samorządem – zapowiedział Hubert Żądło.
Zgodnie z nową ordynacją wyborczą – jego start na wójta Bałtowa oznacza, że nie będzie mógł kandydować do Rady Powiatu Ostrowieckiego. Obecnie jest członkiem zarządu z ramienia PiSu.
W Bałtowie swój komitet wyborczy zarejestrował także Tomasz Mroczek, kierownik referatu rozwoju i turystyki w Urzędzie Gminy, odpowiedzialny m.in. za inwestycje. Oprócz wystawienia kandydatów we wszystkich okręgach sam będzie ubiegał się o stanowisko wójta.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia