Ogłoszono przetargi w ramach projektu „Nowoczesna szkoła”

wazne,szkoly,wyposazenie,przetarg,ostrowiec

Do końca sierpnia można składać oferty do przetargu w ramach projektu 'Nowoczesna Szkoła’ ogłoszonego przez ostrowiecki urząd miasta.
Projekt zakłada między innymi doposażenie szkolnych pracowni matematycznych i przyrodniczych oraz językowych w nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Ich wartość wynosi niemal 2 miliony złotych. – W pierwszym etapie trzeba zbudować sieć komputerową w poszczególnych pomieszczeniach. Drugi etap to utworzenie i wyposażenie w komputery, meble i słuchawki klasopracowni językowych we wszystkich szkołach podstawowych. Trzecia, największa część postępowania to zakup ponad 500 laptopów dla uczniów i nauczycieli – mówi Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu.
Oprócz laptopów do sal trafią także rzutniki, projektory i urządzenia wielofunkcyjne, np. drukarki.
Czwarty etap to zakup pomocy dydaktycznych dla klasopracowni przyrodniczych oraz matematycznych w postaci na przykład klocków do robotyki, teleskopów czy kamer na usb.
Każda z ośmiu publicznych szkół podstawowych otrzyma sprzęt o wartości od 180 do 250 tysięcy złotych. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetargi zgodnie z terminem do sprzęt trafi do szkół pod koniec listopada tego roku.
/wer/

Ważne wydarzenia