4 mln z Unii Europejskiej dla Bałtowa.

Gmina Bałtów podpisała dziś z Urzędem Marszałkowskim preumowę na rewitalizację o wartości ponad 6 milionów złotych, z czego gmina i partnerzy zapłacą nieco ponad 2 miliony, większość kwoty to dofinansowanie unijne. Marek Szczepanik, członek zarządu województwa świętokrzyskiego podkreślał dziś w Bałtowie, że dofinansowanie otrzymał co trzeci złożony do konkursu projekt. – Projekty rewitalizacyjne, to projekty, które mają być nastawione na przywrócenie funkcji gospodarczych i społecznych. Bez wątpienia taki jest właśnie projekt w Bałtowie – mówił Marek Szczepanik.
Rewitalizacja w Bałtowie będzie realizowana z trzema podmiotami. To właśnie partnerstwo zaważyło na tym, że projekt doczekał się dofinansowania – podkreślał wójt Andrzej Jabłoński.
Z całego tortu funduszy ponad 4 miliony przypadną na zadania samorządu, wśród których największym będzie przebudowa ulicy Zarzecze.
Rewitalizacja obejmie jeszcze tzw. 'Okręglicę”, gdzie odbywają się duże wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, kąpielisko 'Kamienne Oko” wraz zagospodarowaniem terenu pod kątem pola kempingowego i namiotowego. Oznakowane zostaną także szlaki turystyczne, rozbudowany będzie plac zabaw i odnowiony zabytkowy 'Stary Młyn”. – To te najciekawsze miejsca, które przez lata były wszystkim znane. Obiekty te znajdują się w sąsiedztwie Kompleksu Turystycznego Bałtów, ale nie zostaną do niego włączone. Zrewitalizowane będą służyły lokalnej społeczności – mówi Piotr Lichota ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów 'Bałt”.
Wszystkie zadania w ramach rewitalizacji Bałtowa muszą być zrealizowane do końca 2021 roku. Wkrótce ruszyć ma rozbudowa ulicy Zarzecze, bo gmina ma już przygotowaną dokumentację.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia