Budżet Obywatelski 2018

Znamy już wszystkie propozycje zadań zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Jest ich 17 i opiewają na łączną kwotę ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. W grupie zadań inwestycyjno-remontowych jest 13 przedsięwzięć. 4 kolejne to zadania różne, obejmujące inicjatywy z zakresu między innymi kultury i sportu.
O tym, które doczekają się realizacji zdecydują pełnoletni mieszkańcy miasta w drodze bezpośredniego głosowania. Odbędzie się ono w 13 punktach konsultacyjnych w dniach od 8 do 12 maja.
Oceny formalnej nie przeszło 6 projektów i one nie będą poddane pod głosowanie – mówi Dominik Smoliński, naczelnik wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu i dodaje, że to wnioski, które nie zostały zaktualizowane mimo próśb Urzędu Miasta, albo ich kosztorys przewyższał zakładany budżet.
Wśród przyjętych projektów znajdują się między innymi propozycje budowy placów zabaw, rodzinnych stref rekreacji, ścieżek zdrowia w różnych częściach miasta, czy zakupu dla przedszkoli oczyszczaczy powietrza, a także organizacji imprez dla seniorów, rowerzystów i takich, które integrują mieszkańców. Pełna lista dostępna będzie na stronie UM.
Przypomnijmy, że gmina na zadania remontowe przeznaczyła kwotę 200 tysięcy złotych, a na zadania pozostałe 75 tysięcy. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia