Grigor Szaginian kończy misję odbudowy struktur PO w powiecie. Wybory wewnętrzne 2 grudnia

2 grudnia odbędą się wybory w ostrowieckiej Platformie Obywatelskiej – informuje Radio Ostrowiec komisarz Grigor Szaginian, podkreślając, że wypełnił już misję odbudowy struktur partii, po tym, jak Zarząd Krajowy zdecydował pod koniec września o ich rozwiązaniu.
– Na ile się dało, na tyle wypełniłem tę misję, ale jestem zadowolony, że wreszcie za dziesięć dni nikt nie będzie nazywał mnie komisarzem, bo to misja trudna i nie zawsze wdzięczna – podkreśla i dodaje, że już wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim wypełnili obowiązek wyboru koła, do którego chcą należeć. Odtworzone zostało ostrowieckie miejskie koło PO i koło środowiskowe. Oba mają skupiać prawie 150 członków.
Grigor Szaginian przyjął też deklarację wstąpienia do struktur partii od Eligiusza Micha, byłego przewodniczącego Rady Powiatowej partii w Ostrowcu, którego wcześniej obarczył odpowiedzialnością za problemy wizerunkowe ugrupowania. Wcześniej zapowiadał, że Eligiusz Mich, jeżeli chce pozostać w partii, musi zrezygnować z funkcji wicestarosty powiatu ostrowieckiego. Przypomnijmy, że istniejąca w powiecie koalicja Platformy z PiSem była powodem rozwiązania struktur PO.
Udział w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Ostrowcu zgłosiły cztery osoby, w tym komisarz Szaginian, zastrzegając jednak, że ostateczną decyzję dopiero podejmie.
Eligiusz Mich zapowiedział tymczasem, że nie będzie udzielał żadnych informacji w tej sprawie.

Ważne wydarzenia