Policja sprawdza, czy organizatorzy „Weekendu na Rosochach” naruszyli prawo

Ostrowiecka policja sprawdza, czy 'Weekend na Rosochach’ – piknik rodzinny pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego nie odbył się z naruszeniem przepisów ustawy o imprezach masowych. Jego organizatorami byli dwaj radni z Klubu Radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego oraz Rada Osiedla.
Ewa Libuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu wyjaśnia, że policja musi takie rzeczy sprawdzić, gdyż pojawiły się informacje, że na imprezie mogło bawić się więcej niż tysiąc osób.

Przypomnijmy, że gwiazdą pikniku zorganizowanego na osiedlu Rosochy 13 sierpnia była gwiazda muzyki disco polo – zespół Weekend. Na placu między blokami przy ulicy Słonecznej od wczesnego popołudnia bawiły się setki mieszkańców miasta.
Radny Kamil Kutryba, jednocześnie jeden z organizatorów festynu podkreślił, że to nie pierwszy piknik przez nich organizowany i zawsze imprezy te były bezpieczne.

Organizując ten i poprzednie festyny zgłosiliśmy to zarówno policji, jak i straży pożarnej – wyjaśnia. – Poza tym było bezpiecznie, bo nie było żadnej interwencji, nawet straży miejskiej, wszyscy się dobrze bawili.
Kamil Kutryba utrzymuje, że podczas imprezy na placu na pewno nie przebywało więcej niż 900 osób w jednym czasie. Przyznaje jednocześnie, że nikt nie liczył liczby osób.

/joge/mag/

Ważne wydarzenia