Redakcja

Weronika Goworowska

Nietypowa blondynka. Zagram na skrzypcach. Na nerwach. Zmienię oponę. Wychowam dziecko. Ze mną porozmawiacie o lakierach do paznokci, pieluchach, polityce i kruszarkach do asfaltu…ach i oczywiście o muzyce.

Kontakt: weronika.goworowska@radioostrowiec.pl

Tomasz Horojdko

Uwielbia prowadzić nocny tryb życia i dłuuuuugo spać. Godzinami celebruje leniwe poranki. Koneser leżakowania – pozostałość po czasach przedszkolnych:). Jednak dla pracy w radiu jest gotów do poświęceń, bo kto rano wstaje ten..... budzi w Radiu Ostrowiec!
Do usłyszenia od poniedziałku do soboty, od 6.00 do 10.00 na 95,2 FM.

Kontakt: tomek.horojdko@radioostrowiec.pl

Magda Jurkowska

Reporterka i dziennikarz, pracę w wyuczonym zawodzie rozpoczynała w telewizji lokalnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, z którą związana była przez blisko dekadę; współtworzyła tygodnik "Fakty Ostrowieckie", pisała również dla "Echa Dnia" i "Echa Ostrowieckiego". Interesuję się polityką oraz wszystkim, co dzieje się w lokalnych samorządach i wszędzie tam, gdzie podejmowane są działania wpływające na życie mieszkańców. Nie lubię uogólnień i "lechmaństwa".
PS.: lechman - olewus; lechmaństwo – bylejakość wynikająca z olewania, a nie braku umiejętności. To taki fajny regionalizm z Sądecczyzny.

Kontakt: magdalena.jurkowska@radioostrowiec.pl

Bartłomiej Dybiec

Kreatywny i energiczny dziennikarz. Przez kilka lat zdobywał doświadczenie w różnych miastach w całej Polsce, ale finalnie postanowił powrócić do rodzinnego Ostrowca. Moją pasją jest muzyka niezależna i nowe technologie. W wolnym czasie organizuję koncerty i eventy w klubie muzycznym.

Kontakt: bartlomiej.dybiec@radioostrowiec.pl

Monika Kopycka

Na co dzień tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego, a tak w ogóle to pasjonatka innych kultur, języków i krajów. Praktykuję gimnastykę słowiańską. W wolnych chwilach spaceruję z psem po lesie, czytam albo śpiewam. Jestem propagatorką zdrowego, świadomego stylu życia i rozwijania własnych talentów. Popracuję także nad Wami:-)

Kontakt: monika.kopycka@radioostrowiec.pl

Jacek Bieda

Czarujący słowem i treścią, uprzejmy i wytrwały poszukiwacz słonecznej strony biznesu i... życia porozmawia o smutkach i radościach w dzień powszedni. Jeśli trzeba pocieszę, zadedykuję piosenkę, a niedzielne popołudnie razem z Wami przetańczę, nie tylko w rytmie DISCO.

Kontakt: jacek.bieda@radioostrowiec.pl

Krzysztof Pietrala

Pasjonat i kolekcjoner muzyki lat 80 – tych i 90 - tych z nurtu eurodance i italodance. Od czasów szkoły średniej związany z z programem Radiowa Dyskoteka emitowanym w Radiu Łódź. Przez ostatnie lata pomagałem w tworzeniu Muzycznego Magazynu Dance na falach internetowej stacji Italodance.pl. Prywatnie jestem byłym sportowcem. Zawodowo grałem w piłkę nożną. Teraz nie ratuję sportu tylko ludzi, bo zostałem ratownikiem medycznym.

Kontakt: pietrala@radioostrowiec.pl

Wojciech Socha

W związku z tradycjami rodzinnymi - pasjonat muzyki i wszystkiego, co się z nią wiąże. Gra na kilku instrumentach, w tym na gitarze i na trąbce. Od 1985 roku jestem związany ze Strażacką Orkiestrą Dętą w Kunowie. Jestem także członkiem Klubu Literackiego „Aspekt” w Ostrowcu Świętokrzyskim i Grupy Artystycznej „Krzemień”. W 2007 r. wraz z córką Karolina wydałem tomik wierszy p.t. „Koncert”, a trzy lata później nagrałem płytę z autorskimi piosenkami - „Na strunie M”. Czasami z autorskimi piosenkami występuję na wernisażach wystaw zaprzyjaźnionych artystów, czy festiwalach piosenki poetyckiej. Swoje pasje realizowałem również organizując w Ostrowcu kameralne koncerty pod nazwą "A’propos bardów" i „ Z Perspektywy bardów". Swój wkład włożyłem także w organizację 9-ciu edycji Kunowskich Zaduszek Muzycznych. Wędkuję, jeżdżę na nartach, gram w tenisa, a poza tym... chyba nic mi nie dolega.

Kontakt: socha@radioostrowiec.pl

Paweł Bajerczak

Dla przyjaciół i słuchaczy Bajer. Od lat związany jestem z samorządem, bo... widzę sens jego istnienia. Jako urzędas zajmowałem się promocją, współpracą ze stowarzyszeniami, pozyskiwaniem środków z funduszy europejskich i ochroną środowiska.Teraz wychodzę naprzeciw oczekiwaniom mojego pokolenia i chcę opowiadać o muzyce. O zespołach, które nie miały szans wydania płyty, a słuchaliśmy ich z wielokrotnie przegrywanych kaset, na których słychać było przede wszystkim szum. Kocham motoryzację zabytkową. Parę motocykli odrestaurowałem. Oprócz tego moją miłością są płyty analogowe, fajnie jest powiększać swoją kolekcję, a jeszcze lepiej ustawić ramię gramofonu i usłyszeć dźwięk zaklęty w krążku uwodzącym drobnymi trzaskami. Postaram się Was tym zarazić.

Kontakt: bajer@radioostrowiec.pl

Anna Głowacz - Mazur

Prywatnie mama trójki "Gargameli", które wypełniają mój czas po brzegi. Realistka z głową w chmurach. Zakręcona pod względem rozwoju osobistego i doskonaleniu umiejętności, pomagających mi w realizacji swojej pasji, czyli sprzedaży. Zawodowo związana ze sprzedażą od zawsze. Uwielbiam ludzi, a w każdej sytuacji staram się znaleźć pozytywne strony. Jeśli takich nie ma... traktuję to jako wyzwanie.

Kontakt: anna.glowacz@radioostrowiec.pl

Jakub Borowski

Szczęśliwy tata 3- letniej Antoniny. Na co dzień prowadzi swoją działalność związaną z geologią. Od najmłodszych lat kocham muzykę, a dumą napełnia mnie fakt, że od początku jestem organizatorem wspaniałej imprezy, jaką jest Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji w Bałtowie. Jestem pozytywnie zakręconym człowiekiem z dużym dystansem do siebie. W radiu od zadań specjalnych (Marketing to moje drugie imię), realizacja cudów zajmie mi najwyżej kilka dni

Kontakt: jakub.borowski@radioostrowiec.pl

Rafał Lis

Od kiedy pamiętam zawsze żyłem muzyką. Mając kilka lat robiłem z pudełek po butach perkusję, a kredki służyły mi za pałeczki. Wychowując się na przebojach lat 80. próbowałem je potem odtwarzać ze słuchu na organach, jakie mi kupiła moja mama. Posłano mnie na lekcje muzyki. Wkrótce okazało się, że ciągnie mnie też do gitary:). W międzyczasie pochłonęła mnie inna pasja. Radio. Na falach eteru w latach 90 - tych. usłyszeć można było w Ostrowcu stacje amatorskie. Jedną z nich współtworzyłem. To była niezwykła przygoda, która sprawiła, że po niej zostałem dziennikarzem i prezenterem. Skończyłem studia dziennikarksie na UMCS w Lublinie. Współpracowałem między innymi z Radiem ESKA Łódź, Radiem TAK Kielce, TV Lokalną Telkonet. Nadal nagrywałem i nagrywam muzykę. Związałem się mocno z muzką rnb, rap i soul. Powstało kilka fajnych projektów.

Kontakt: lis@radioostrowiec.pl

Kamyszek Krzysztof Zbigniew Paweł

Pewnego listopadowego poranka w zachodniej części Polski w roku 1965 ludzkość zyskała niesamowity skarb, bowiem urodziłem się... ja:-)
Tuż po urodzeniu lekarze i cały personel oddziału położniczego stwierdzili u mnie niesamowite zdolności artystyczne, rodzice natomiast odkryli zamiłowanie do melodyjności i ogromny dar przekonywania.
Żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa – był to czas, który minął kształcąco, kreatywnie, pozytywnie, miło, słodko i wesoło. Potem przyszedł czas na szkołę średnią – specjalność technik elektryk górnictwa podziemnego złóż miedzi. Wspaniały czas, wspaniali kumple z klasy „B” i cudowni „psorzy”. No i po Górniku miałam już otwartą drogę ku świetlistej, zarobkowej przyszłości czyli praca, praca, praca: elektryk w Odlewni Żeliwa, referent do spraw organizacji imprez Miejskiego Ośrodka Sportu, elektroakustyk w Ośrodku Kultury i Stary Teatr, a potem własny biznes.
Nastąpił, bo musiał, wyjazd na zachodnie saksy gdzie poznałem smak pracy przy produkcji i montażu mebli kuchennych. Wówczas stwierdziłem, że pora wykorzystać ten talent i, już tak zostało. A teraz rozpoczyna się moja kolejna przygoda. Tym razem z Radiem Ostrowiec i audycją o pieknym tytule "Romantyczne 95,2 FM"

Kontakt: kamyszek@radioostrowiec.pl

Norbert Zięba

Urodzony w Pińczowie, z wykształcenia geolog i historyk po kieleckich szkołach średnich oraz wyższych. Ćwierć wieku w zawodzie dziennikarskim, tyle samo lat w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracował m.in. w „Gazecie Kieleckiej", "Gazecie Ostrowieckiej" i "Wiadomościach Ostrowieckich", a najdłużej, bo 15 lat w Radiu Kielce.
Od 2010 roku w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. W przeszłości współpracowałem także z Polskim Radiem, Telewizją Polską i Radiem Opatów. Przy okazji jestem współautorem kilku przewodników i książek popularnonaukowych z dziejów naszego regionu. Poza tym redaktorem naczelnym kwartalnika "Browart".
Łącząc przyjemne z pożytecznym w Radiu Ostrowiec zajmę się tym, co najbardziej lubię, czyli opowiem o historii miasta, poinformuję o wydarzeniach kulturalnych. Bardzo pomaga mi przy tym rower, którym przemierzam ulice Ostrowca. Trochę piszę, dużo czytam i słucham, a jak już coś oglądam, to najczęściej mecze piłki ręcznej i filmy, w których aktorzy więcej mówią, a mniej strzelają.

Kontakt: zieba@radioostrowiec.pl

Krzysztof Pacocha

Dzień dobry , cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem?!Jestem wesoły ………..
Ponad 30 lat temu po raz pierwszy publicznie przemówiłem przez mikrofon do publiczności prezentując muzykę. Działo się to w M-GOK w Ćmielowie. Z czasem dyskoteka pod nazwą „Hi-Fi”, którą miałem niewątpliwą przyjemność prowadzić, stała się modnym miejscem spotkań miłośników tańca i muzyki. Miałem szczęście i zaszczyt, współpracować z Bogdanem Fabiańskim (obecnie Radio Zet Gold), Konradem Smugą (reżyserem telewizyjny i estradowym), Marcinem Sołtykiem (prezenterem radiowym, lektorem tv i filmowym) i wieloma innymi znanymi DJ’ami minionych lat z Pawłem Wyrębkiewiczem znanym jako DJ Max na czele. Zawodowo związany byłem przez 5 lat z Radiem MTM FM Starachowice. Niestety życie płata figle i od 15 lat nie pracuję już w moim ukochanym zawodzie DJ’a. Ale nigdy nie mów „nigdy”. 20 lat przyszło mi czekać na spełnienie największego marzenia czyli pracy w legalnym radio w Ostrowcu. Gdy już prawie zapomniałem o marzeniu życia gruchnęła wiadomość – Będzie radio w Ostrowcu! Nie zastanawiałem się długo. Jeden telefon wystarczył, by się zdecydować. I tak będę się mógł z Wami spotykać w każdą sobotę w audycji „Lubię to!”.
Nie mam jakiegoś szczególnie ulubionego gatunku muzycznego. Uważam, że nie ma złej muzyki jest tylko źle zagrana. W moim magazynie muzycznym znajdziecie prawie pełne spektrum muzyki tanecznej i nie tylko tanecznej.

Kontakt: pacocha@radioostrowiec.pl

Jarosław Kuba

Cześć! Tu … Kuba:-)
Kuba, bo nasze spotkania będą jak szalone wypady na dalekie wyspy tętniące wyjątkowo mocnymi rytmami. Mój pierwszy, zresztą nielegalny, wypad na …MOSKWĘ, która koncertowała z KSU w Zakopanem, gdzie pod koniec podstawówki przebywałem na kolonii, przyniósł mi osobistą, muzyczną inicjację. Oszałamiające wtajemniczenie pod Giewontem oraz pierwsza własna płyta KSU „Pod prąd”, którą odtwarzałem na komunijnym Grundigu jeszcze z magnetofonowej kasety były jak wypad na niezwykłą punk- rockową wyspę. Kolejne to już nie były wyspy, a całe archipelagi punka, punk – rocka, rock’n rolla, ska, czy reagge. Wyjazdy na koncerty po całej Polsce zrodziły myśl, by organizować podobne na miejscu: w Ćmielowie, Ostrowcu, Bałtowie przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Dni Ziemi. Moje muzyczne wypady zawsze szły w parze z działalnością na rzecz lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych.
Niezmiennie od szkoły średniej cieszy mnie każdy koncert organizowany w regionie, a ostatnimi laty szczególnie na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg, gdyż to moje drugie - po muzyce - najbardziej kochane „dziecko”.
Jestem przekonany, że każde nasze spotkanie na antenie Radia Ostrowiec będzie niezapomnianą wyprawą do fascynującego świata mocnego rocka.

Kontakt:

Karolina Szafraniec

Sto pięćdziesiąt centymetrów wzrostu, dwa metry pozytywnego nastawienia. Każdy dzień zaczynam od kubka aromatycznej kawy i uśmiechu do samej siebie i wszystkich, którzy mnie otaczają. Radio zmieniło moje życie zawodowe, wyznaczyło drogę, którą podążam od pięciu lat. To jedyne miejsce, które potrafi pomieścić moją energię, zaangażowanie i pomysły zapisywane na żółtych, samoprzylepnych karteczkach. Mój ulubiony program w radiu to... blok reklamowy z przerwami na dobrą muzykę i aktualne informacje z regionu. Co lubię? Swoją pracę i gotowanie, które jest najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu.

Kontakt: