Siatkarki przegrały ostatni mecz

Dwa ostatnie mecze turnieju World Grand Prix 2017 siatkarek w Ostrowcu Świętokrzyskim zgromadziły wczoraj w hali MOSiR liczną grupę fanów siatkówki.

W pierwszym zespół z Peru rozprawił się z Argentyną 3:1, zajmując 3 miejsce w turnieju.

Polki z kolei, po bardzo dramatycznym meczu uległy reprezentacji Korei wynikiem 1:3. Reprezentacja Polski zaczęła dobrze, wygrywając pierwszego seta. W drugim prowadziły już 19:11. Po tym nastąpił zwrot i w konsekwencji siatkarki przegrały trzeciego seta, remisując 24 do 24 i dając nadzieję na timebreaka w czwartym secie. Niestety finalnie go przegrały, oddając pierwsze miejsce turnieju zespołowi z Korei Południowej, który nie przegrał żadnego meczu. Kibice nie kryli smutku, ale zgodnie podkreślali, że przeciwnik był wymagający i grał na bardzo wysokim poziomie.
Wszystkie mecze rozegrane zostały na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Świętokrzyskiej. Turniej był transmitowany przez Polsat Sport, a miasto zainwestowało 150 tys złotych w spoty promujące Ostrowiec Świętokrzyski.